Олія з насіння льону.

З давніх часів дійшли до нас новорічні побажання “Роди, Боже, жито-пшеницю, усяку пашницю, коноплі – до стелі, льон – по коліна”, котре засвідчує, що льон – одна з найпотрібніших рослин у людському побуті.Льон був однією із перших сільськогосподарських культур, яку людина почала обробляти в Древньому Єгипті та Індії. Саме льон одягав і годував людей протягом всього їхнього існування. Льон протягом багатьох століть був головним товаром, який експортували за кордон. Лляна олія завжди була одним з найбільш цінних і важливих продуктів харчування. Люди, які носять лляні речі, рідко хворіють, а пелюшки з цього матеріалу бережуть здоров’я малюка. Завдяки неабияким бактерицидним властивостям лляні пов’язки під час воєн рятували поранених від гангрени та сепсису.

Олія льону – це і їжа, і ліки, і косметика. Будь-яка красуня в минулому знала, що вживання в їжу лляної олії, в поєднанні з використанням того ж масла у якості живильного крему (лляна олія дуже доббре поглинається шкірою) надає шкірі і волоссю здорового вигляду і допомагає зберегти молодість. Він був і залишається дуже поширеною сільськогосподарською культурою, і не випадково люди навчилися виготовляти з нього олію. Всім відомий чудовий смак лляної олії, який не схожий на смак соняшникової чи оливкової. Вона широко застосовується в стравах традиційної української кухні. Зокрема її застосування пов’язане із святкуванням Святвечора – лляна олія завжди присутня на пісному святковому столі із дванадцяти страв.
Основна цінність олії з льону полягає у високому вмісті ненасичених жирних кислот, яких в цій олії більше, ніж у будь-якій з відомих рослинних олій. Лляна олія (Оleum lini) є найбільш цінним джерелом Омега 3 – важливого компоненту мембрани кожної клітини нашого організму, Омега 3 стимулює їх життєдіяльність та активізує процес їх оновлення.
Склад:
1. Вітаміни A, Е, K;
2. Поліненасичені жирні кислоти: Алфа-ліноленова
3. Омега 3 (47-60%), лінолева
4. Омега 6 (15-30%), олеїнова
5. Омега 9 (13-29%),
6. Лігнани. Лляна олія містить в 700! разів більше лігнанов, ніж інші сорти рослин (лігнани – рослинні перекурсори тканинних гормонів з протипухлинними властивостями)
6. Мінерали
7. Фітоестраген.
Лляна олія є хорошим профілактичним засобом проти розвитку інфаркту міокарда, атеросклерозу, гіпертонічної хвороби, ішемічної хвороби серця. Також вона запобігає інсульту. Якщо вживати олію регулярно, то рівень холестерину знизиться, підвищиться еластичність судин.
Лляна олія також є профілактичним засобом проти раку, особливо ефективно використовувати її для профілактики раку прямої кишки та раку молочних залоз у жінок.
Лляна олія дуже корисна для живлення головного мозку. Олію льону рекомендується включати у свій раціон людям зайнятим розумовою працею. Олія льону допомагає нашій печінці відновлюватися і нормалізує повністю всю травну функцію організму.
Рекомендується:
1. При печії, запорах, гастритах
2. Покращує роботу жовчних шляхів;
3. Ефективно бореться з алергічними захворюваннями шкіри (екземи, атопічного дерматиту, псоріаз), сухістю шкіри;
4. Знижує рівень холестерину в крові;
5. Знімає симптоми менопаузального синдрому, запобігає розвитку остеопорозу, ревматоїдного артриту;
6. Знижує активність аденоми простати;
7. Для профілактики раку грудей, товстого кишечника, простати;
8. При відновленні після інсультів, стресів, тривалих хвороб.

Localize.org.ua
@2011-2015рр. У разі повного чи часткового використання матеріалів є обов’язковим посилання на
Ігор Викрикач_особистий сайт.